Příklady: Obsah | 1 Nepřihlášený host – úprava GUI portálu

1.1 Portály elearningu, změna jazyka rozhraní

Zadání

Slezská univerzita v Opavě se skládá z několika fakult a ústavů. Jednotlivé fakulty a ústavy mají své vlastní webové prezentace a využívají také k podpoře výuky elearnigový systém LMS Moodle, na jehož stránky každá součást odkazuje jiným způsobem. Využijte univerzitní stránku elearningového portálu k nalezení ostatních fakultních instancí, zobrazte je a vizuálně porovnejte. V závislosti na typu používaného internetového prohlížeče je možné, že při prvním zobrazení elearningových stránek tyto budou komunikovat systémově v angličtině, v tomto případě přepněte jazyk na češtinu.

Řešení

1. Spusťte internetový prohlížeč. (Pro správné fungování elearningového portálu využijte doporučené prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari nebo Internet Explorer nejlépe vždy v jejich aktuální verzi)
  2. Zobrazte univerzitní stránky elearningového protálu http://elearning.slu.cz
  3. Umístěním ukazatele myši nad menu Hlavní stránka rozbalíme toto menu s nabídkou dostupných fakultních instancí eleraningu